IP-рейтинги

Ступінь захисту (в перекладі з англійської мови - ступінь захисту від проникнення) - система класифікації ступенів захисту оболонки електрообладнання та інших пристроїв від проникнення твердих предметів, пилу і води відповідно до міжнародного стандарту IEC 60529 (DIN 40050, ГОСТ 14254-96).

(Ingress Protection) рейтинги "IP" визначаються Міжнародною електротехнічною комісією. Як правило, рейтинги IP слідують дві цифри. Перше число відноситься до захисту від твердих предметів, зазвичай пилу. Друге число відноситься до захисту від води. Числа мають конкретні визначення, які ви можете побачити нижче. Наприклад, Roda Rocky має рейтинг IP65, що означає "захищений від попаданню пилу; вода не завдасть ніяких шкідливих наслідків". Промислові та військові додатки часто вимагають більше захищеності в порівнянні від комп'ютерів комерційних підприємств. У цих випадках військові стандарти, такі як MIL-STD 810 та MIL-STD 461 може бути більш істотним.

Рівень Захист від сторонніх предметів,  
0 Захист відсутній
1 ≥ 50 мм Великі поверхні тіла, немає захисту від свідомого контакту
2 ≥ 12,5 мм Пальці і подібні об'єкти
3 ≥ 2,5 мм Інструменти, кабелі і т. п.
4 ≥ 1 мм Більшість проводів, болти і т. п.
5 пилезахищенність Деяка кількість пилу може проникати всередину, проте це не порушує роботу пристрою. Повний захист від контакту
6 пилонепроникне Пил не може потрапити в пристрій. Повний захист від контакту

 

РівеньЗахист відОпис
0 захист відсутній
1 вертикальні краплі Вертикально капаюча вода не повинна порушувати роботу пристрою
2 Вертикальні краплі під кутом до 15 ° Вертикально капаюча вода не повинна порушувати роботу пристрою, якщо його відхилити від робочого положення на кут до 15 °
3 падаючі бризки Захист від дощу. Бризки падають вертикально або під кутом до 60 ° до вертикалі.
4 бризки Захист від бризок, падаючих в будь-якому напрямку.
5 струмені Захист від водяних струменів з будь-якого напрямку
6 морські хвилі Захист від морських хвиль або сильних водяних струменів. Потрапила всередину корпусу вода не повинна порушувати роботу пристрою.
7 Короткочасне занурення на глибину до 1 м При короткочасному зануренні вода не потрапляє в кількостях, що порушують роботу пристрою. Постійна робота в зануреному режимі не передбачається.
8 Занурення на глибину більше 1 м тривалістю більше 30 хв. Пристрій може працювати в зануреному режимі